5 پیشنهاد ویژه برای راه اندازی سایت فروشگاهی

راه اندازی سایت فروشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و بیشتر افراد به دنبال آن هستند تا بتوانند با کمترین سرمایه این کار را به انجام برسانند. راه اندازی سایت های فروشگاهی این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با استفاده از آن درآمد کسب کنید و امروزه نیز طرفداران بسیاری را به سما خود جذب کرده است. به همین علت در ادامه این مطلب قصد داریم تا برای شما راه اندازی سایت فروشگاهی با سرمایه بسیار کم را آموزش دهیم. از این رو تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

راه اندازی سایت فروشگاه با سرمایه کم و پایین چگونه امکان پذیر است؟

خب شاید اولین سوالی که برای شما به وجود بیاید این باشد که چطور همچین چیزی ممکن است؟ نکات بسیار مهمی در اینباره وجود دارند که می تواند از آن ها در قالب یک پیشنهاد نهایت بهره و استفاده را برد. به همین علت قصد داریم تا به شما بگوییم که چگونه این کار امکان پذیر می باشد. پس ما را دنبال کنید.

یک پیشنهاد ویژه: هاست های اشتراکی را جایگزین سرورهای مجازی و اختصاصی کنید

یکی از موارد بارز و رایجی که امروزه به چشم میخورد، استفاده از سرورهای اختصاصی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی می باشد. در حالی که این راه اصلا به صرفه و اقتصادی نمی باشد و دلیل آن نیز تازه کار بودن شما است. در کنار آن نیز بسیاری از افراد ترجیح می دهند که از سرورهای مجازی بهره ببرند. چرا که قدرت پردازش و سرعت بالایی را از خود به اشتراک می گذارد. ولی از آنجایی که شما تازه کار هستید، بهترین پیشنهاد استفاده از هاست های اشتراکی است که قیمت پایین تری دارند و می توانند صرفه اقتصادی بسیاری را برای شما رقم بزنند.

البته درست است که سرورهای اختصاصی و مجازی می توانند عملکرد بالایی را از خود داشته باشند ولی شما از آنجایی که در ابتدای کار هستید به منابع چندانی احتیاج ندارید و سعی ما معرفی ارزان ترین راه های موجود می باشد که با این تفاسیر خرید هاست اشتراکی گزینه مناسب تری است. هرچند خرید هاست ابری پرسرعت ارزان تر و اقتصادی تر است

بعد از رشد سایت فروشگاهی خودتان می توانید به مرور سرور و هاست تان را تغییر دهید و آن را به نوع مجازی و یا اختصاصی انتقال دهید.

دومین پیشنهاد ویژه: از سیستم های مدیریت محتوای رایگان مانند وردپرس بهره ببرید

سیستم مدیریت محتوا یکی از اصلی ترین نیازهای هر سایت فروشگاهی برای راه اندازی می باشد. شما برای اینکه بتوانید سایت خودتان را مدیریت کنید، به یک سیستم مدیریت محتوای رایگان نیاز دارید. از این سیستم ها می توان به گزینه هایی همچون وردپرس اشاره کرد. وردپرس یکی از سایت سازهای رایگان می باشد که شما به راحتی می توانید آن را از فضای اینترنتی دانلود کنید و سپس اقدام به نصب آن کنید.

وردپرس علی رغم رایگان بودنش توانسته ویژگی های متعددی را از خود به نمایش بگذارد که از آن ها می توان به افزونه های فراوان آن اشاره کرد. این افزونه ها تمام نیازهای مورد نظر شما را برآورده می کنند. همچنین می توانید از تم های مختلف آن نیز نهایت بهره را ببرید. یکی از مزیت های برتر این سیستم مدیریت محتوا یا به اختصار CMS زبان فارسی آن است. بدین گونه که شما می توانید آن را بر روی هاست خودتان آپلود کنید و در نهایت با تنظیمات زبان فارسی به راحتی آن را مدیریت کنید.

سومین پیشنهاد ویژه: از فروشگاه سازهای رایگان مانند ووکامرس استفاده کنید

سومین پیشنهاد ویژه ای که شما می توانید از آن استقبال کنید، فروشگاه سازهای رایگانی می باشد که می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. ووکامرس نمونه ای از این فروشگاه سازها می باشد که توانسته ویژگی های مختلفی را از خود به اشتراک بگذارد و مزیت های زیادی را با توجه به رایگان بودن داشته باشد. ووکامرس نیز توانسته زبان فارسی را همراه با خود داشته باشد و شما از این طریق می توانید به راحتی وردپرس را تبدیل به یک فروشگاه آنلاین کنید.

با بهره مندی از ووکامرس شما این قابلیت را خواهید داشت تا محصولات مورد نظرتان را وارد کنید و مشخصات و قیمت مخصوصی را برای هر یک در نظر بگیرید. قالب های ویژه و افزونه های کاربری از دیگر مزیت های این فروشگاه ساز رایگان به حساب می آیند. صدور فاکتور، درگاه پرداخت مستقیم، پیشنهادهای ویژه و حمل و نقل در بین این افزونه های خودشان را جای داده اند.

از آنجایی که تمامی این افزونه ها بسیار زیادی می باشند، احتمالا سایت اشتراکی شما نتواند آنطور که باید عملکرد خوبی را از خود نشان دهد که جای هیچ نگرانی ای وجود ندارد. شما برای شروع می توانید تنها بر روی تعداد محدودی از آن ها تمرکز داشته باشید و با رشد سایت شما محصولات خود را گسترش دهید و در نهایت یک سرور مجازی و یا اختصاصی قدرتمند را تهیه کنید.

چهارمین پیشنهاد ویژه: به منظور جلوگیری از هزینه های بالا، یک موضوع خاص را مورد تمرکز قرار دهید

یکی از تاثیرگذارترین موارد در راه اندازی سایت فروشگاهی با سرمایه کم، مبحث تمرکز تنها بر روی یک موضوع خاص می باشد. بدین صورت که شما یک محصول را انتخاب می کنید و تنها بر روی آن تمرکز خودتان را معطوف می کنید و برای رقابت با دیگران از ایده ها و پیشنهادات مختلفی استقبال می کنید. البته تنها برند و یا محصول مشخص اهمیت ندارد و شما باید به رده سنی معینی نیز توجه کنید. حالا سوالی که شاید برای شما به وجود بیاید این بوده که این کار چگونه می تواند باعث جلوگیری از هزینه های بالا و اضافه شود.

جواب این سوال بسیار واضح می باشد. به عنوان مثال تصور کنید که شما می خواهید هزاران محصول مختلف را در سایت خودتان به فروش برسانید. برای اینکار یک هاست اشتراکی جوابگو نخواهد بود و شما باید در ابتدا هزینه های بسیاری را برای خرید یک سرور مجازی و یا اختصاصی پرداخت کنید.

همچنین پراکندگی و زیاد بودن محصولات نیز به وقت و هزینه بالاتری برای خرید و بازاریابی نیاز دارد و در کنار آن باید افراد متخصصی را در هر کدام از این زمینه ها استخدام کنید. همچنین سایتی که محصولات بسیار زیادی را داشته باشد، سئو و بهینه سازی موتور جستجو آن نیز کاری هزینه بر و زمان بر خواهد بود.

پنجمین و آخرین پیشنهاد ویژه: به جای تبلیغات از بازاریابی محتوایی بهره ببرید

آخرین پیشنهاد نیز مربوط به تبلیغات می باشد. یکی از ساده ترین راه ها برای جذب مشتری و فروش محصولات، تبلیغات است. ولی از آنجایی که ما قصد راه اندازی سایت فروشگاه با سرمایه بسیار پایین را داریم، این روش پیشنهاد نمی شود. به همین دلیل می توانید از راه به صرفه تری مانند بازاریابی محتوایی استفاده کنید. با این روش می توانید برای هر کدام از محصولاتتان یک محتوا تولید کنید و با کمک بازاریابی موتور جستجو آن را در گوگل بالا بیاورید. اینکار به تبلیغ نیازی ندارد و شما با صرف چند ماه به صورت مستمر می توانید به جایگاه بالایی دست پیدا کنید.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی راه اندازی سایت فروشگاهی پرداخته شد. برای اینکه بتوانید یک سایت فروشگاهی را راه اندازی کنید به موارد مختلفی نیاز دارید ولی در ابتدا بهتر است با سرمایه کم این کار را شروع کنید که صرفه اقتصادی بسیار بالایی را برای شما داشته باشد. ما در این مطلب 5 پیشنهاد بسیار ویژه را با شما به اشتراک گذاشتیم که شما می توانید از آن ها نهایت بهره را ببرید و راه اندازی سایت فروشگاهی تان را با سرمایه بسیار کم جلو بیندازید.