آشنایی با جاذبه های گردشگری مشهد

  

دریاچه چشمه سبز، جاذبه های گردشگری مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد از جمله محبوب ترین و جذاب ترین اماکن دیدنی در کشورمان می باشد که هر ساله تور مشهد از نقاط مختلف ایران برگزار می شود و گردشگران برای بازدید از این زیبایی ها در این تورها شرکت می کنند دریاچه چشمه سبز از جمله این مناطق دیدنی می باشد

 

آیا تا به حال فرصت بازدید از جاذبه های گردشگری مشهد  در تور مشهد را داشته اید؟ در این مقاله می خواهیم شما را با سفر یه شهر زیبای مشهد از زیباترین و معروف ترین اماکن دیدنی آن آشنا سازیم. مشهد یکی از شهرهای توریستی ایران بوده و با توجه به واقع شدن حرم مقدس امام رضا در این شهر هر ساله مقصد گردشگران و مسافران بسیاری می باشد. این شهر با داشتن جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیاری به عنوان یکی از زیباترین و محبوب ترین مناطق گردشگری در ایران شناخته می شود. تور مشهد هر ساله به صورت متعدد از نقاط مختلف ایران به این مکان برگزار می شود مسافران می توانند با شرکت در این تورهای مسافرتی فرصت بازدید از زیباترین جاذبه های گردشگری مشهد را داشته باشند. دریاچه سبز یکی از بی نظیر ترین و بهترین جاذبه های گردشگری مشهد بوده و در سفر به این شهر حتما باید از این جاذبه طبیعی خارق العاده دیدن نمایید. این دریاچه در بلندترین نقطه رشته کوه بینالود و در فاصله 50 کیلومتری غرب مشهد قرار گرفته است. دریاچه چشمه سبز با داشتن فاصله 2500 متری از سطح دریا در یک منطقه کوهستانی با وسعت بسیار زیاد واقع شده است و از زمان های قدیم از این دریاچه برای آبیاری زمین های کشاورزی در این مناطق استفاده می شد.

 

مجموعه کوهسنگی، جاذبه های گردشگری مشهد

به گزارش سفر باتو ، از دیگر جاذبه های گردشگری مشهد می خواهیم به مجموعه کوهسنگی اشاره کنیم که از مشهورترین اماکن واقع در شهر زیبای مشهد می باشد. این پارک دومین پارک بزرگ مشهد پس از پارک ملت بوده و با توجه به طبیعتی زیبا که در حاشیه کوه های مرتفع واقع شده است در لیست بهترین جاذبه های گردشگری مشهد قرار دارد. بی شک هر گردشگر و توریستی که با تور مشهد به این منطقه سفر می کنند در وهله اول بازدید از مناطق گردشگری مشهد مجموعه کوهسنگی را در اولویت قرار می دهند. این مجموعه در جنوب غربی مشهد و در یکی از قدیمی ترین روستاهای آن واقع شده است. با توجه به این که یکی از شاهان ایران در این منطقه تاج گذاری کرده است از این جهت در میان مردم از محبوبیت بسیاری برخوردار است. شما می توانید تنها با قدم زدن و پیاده روی در دل این طبیعت سفری به یاد ماندنی و پر از لحظات بی نظیری را داشته باشید. ساختمان موزه بزرگ خراسان با داشتن معماری و بنای باشکوه با الگوبرداری از طراحی کاخ کلات تصویری زیبایی را به وجود آورده است.

مقبره فردوسی، جاذبه های گردشگری مشهد

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مشهد مقبره فردوسی می باشد که می توان گفت یکی از معروف ترین و با ارزشمندترین دیدنی های واقع در این شهر می باشد. مقبره فردوسی در شهر توس با فاصله 20 کیلومتری واقع شده است و نمای این بنا با الهام از معماری دوران هخامنشی اجرا شده است که طراح مقبره فردوسی هوشنگ سیحون بر پایه طرحی از کریم طاهرزاده می باشد. ساخت و طراحی این بنا در سال 1343 شروع و در سال 1347 به اتمام رسید. ارتفاع مقبره فردوسی 900 متر بوده و از ستون، کاشی و سنگ تشکیل شده است. شما با حضور در این منطقه می توانید یکی از باارزش ترین جاذبه های گردشگری مشهد را مشاهده کرده و از طراح و معماری زیبای این بنا لذت ببرید. در 4 ضلع مقبره اشعاری از حکیم فردوسی نیز حک شده است که شما می توانید زیباترین اشعار را با قدم زدن در این مکان بخوانید. هم چنین شما می توانید در کنار بازدید از آرامگاه فردوسی از طبیعت زیبا و بکر این منطقه نیز دیدن کرده و لحظات ناب و تکرار نشدنی را سپری کنید.

آرامگاه نادرشاه، جاذبه های گردشگری مشهد

آرامگاه نادرشاه از دیگر جاذبه های گردشگری مشهد بوده و از جمله بناهای تاریخی و بسیار معروف در این شهر می باشد که به عنوان یادبودی از نادرشاه طراحی و بنا شده است و در لیست معروف ترین جاذبه های گردشگری مشهد جای خوش کرده است. این یادبود به دستور خود نادرشاه در زمان حیات ساخت و بنا شده و در حال حاضر مقصد بازدید بسیاری از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی واقع می باشد. همانطور که در بخش های قبلی اشاره گر بودیم تور مشهد یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین تورهای مسافرتی بوده و گردشگرانی که علاقه مند و مشتاق بازدید از جاذبه های گردشگری مشهد هستند می توانند تنها با ثبت نام در این تورها فرصت بازدید از زیباترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری مشهد را در کنار دوستان و خانواده داشته باشند. بنای جدید آرامگاه نادرشاه پس از مدتی برپا بودن در سال 1335 به دستور انجمن آثار ملی ایران آرامگاه مناسبی را در همان محل احداث و طراحی کردند و از سال 1336 تا 1342 ساخت این بنا به طول انجامید. در سفر به شهر مشهد بازدید از این بنا را از دست نداده و حتما ساعاتی را به گشت و گذار در این منطقه سپری کنید.