جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2023-01-27
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 1923 |
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1400 - 13:35 | ارسال توسط :
ارسال به دوستان
پ

معمولاً پس از پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا امکان باز پس گرفتن آن وجود ندارد؛ همچنین پس از ارسال اطلاعات قادر به اصلاح آن نخواهید بود به همین سبب لازم است تا در پر کردن فرم دقت لازم را داشته باشید. البته قسمت ارسال مدارک تکمیلی و توصیه ها که توسط اساتید انجام می شود، قابل ویرایش می باشد.

با توجه به اینکه کانادا از نظر سطح زندگی یکی از بزرگترین کشورهای جهان است. همچنین کشوری با امکانات عالی برای تحصیل و کیفیت بالا برای دانشجویان داخلی و بین المللی است. مورد استقبال بسیاری از دانشجویان بین المللی و خارجی می باشد. در این کشور یکی از گزینه هایی که برای تحصیل باید با آن آشنا باشید اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا است. مفهوم اپلیکیشن فی در دانشگاه های کانادا برای درخواست در دانشگاه­ها و کالج ­های کانادا بسیار مهم است. شاید با شنیدن نام این واژه هزاران سوال به ذهن شما خطور کرده باشد. که در زیر در مورد آن بصورت اجمالی توضیح میدهیم.

اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا چیست؟

برای درخواست پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا باید درخواستی را به صورت آنلاین و یا کتبی ارسال کنید، که معمولا این دانشگاه ها برای بررسی درخواست شما هزینه ای دریافت می کنند؛ که به آن اپلیکیشن فی یا application Fee می گویند.

جهت برآورد هزینه تحصیل دانشگاه یا کالج، پرداخت هزینه درخواست یا همان اپلیکیشن فی برای دانشجویان بین المللی اهمیت پیدا می کند.

در واقع، برای درخواست اپلای دانشگاه، پس از موفقیت در آزمون­های TOEFL و GRE، مرحله بعدی ارسال رزومه برای اساتید و دانشگاه­ها برای پذیرش است. که برای ارسال این رزومه و درخواست، در این مرحله هزینه ای به نام Application Fee باید توسط شما پرداخت شود تا مدارک و روزمه شما مورد ارزیابی قرار بگیرد.

معمولاً پس از پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا امکان باز پس گرفتن آن وجود ندارد؛ همچنین پس از ارسال اطلاعات قادر به اصلاح آن نخواهید بود به همین سبب لازم است تا در پر کردن فرم دقت لازم را داشته باشید. البته قسمت ارسال مدارک تکمیلی و توصیه ها که توسط اساتید انجام می شود، قابل ویرایش می باشد.

پس از پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا به شما مدت زمانی برای ارسال داده می شود که این ددلاین معمولا ۲۴ ساعت می باشد و باید در طی این مدت درخواست خود را ارسال کنید.

اما با وجود چنین هزینه هایی باید بدانید تحصیل در کانادا ارزان تر از ایالات متحده و یا بسیاری از کشورهای اروپایی است. متوسط هزینه ی دانشگاه های کانادا ۲۵۰۰۰ دلار برای یک سال است، اما باز هم این مبلغ با توجه به رشته ی تحصیلی متغیر است.

 

علت پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

اپلیکیشن فی برای هزینه های ارزیابی و بررسی روند پذیرش پرداخت می شود. یکی از دلایل پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا اطمینان حاصل کردن مرکز مورد نظر از این است، که فقط افرادی که در تصمیم خود جدی هستند؛ درخواست خود را ارسال می کنند.

یکی دیگر از دلایل پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا این است که روند بررسی، انتخاب و پذیرش دانشجوها هزینه بر هستند و در صورت رایگان بودن این پروسه، برخی افراد برای قبولی ممکن است ده ها درخواست ارسال کنند، که اگر این هزینه را دانشگاه به عهده بگیرد؛ ضرر بزرگی را متحمل می شود. به همین روی پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا به عهده ی خود دانشجویان می باشد. مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا به طور معمول بین ۱۵ تا ۱۶۰ دلار متغیر می باشد. که به صورت آنلاین می توانید از طریق مستر کارت و یا ویزا کارت که کارت های اعتباری بین المللی معتبری هستند آن را پرداخت کنید.

 

لازم به ذکر است که باید در پر کردن فرم اپلیکیشن دقت لازم را داشته باشید، زیرا علاوه بر عدم امکان اصلاح آن، معمولا این فرم مد نظر دانشگاه است و مدارک بعدی که ارسال خواهید کرد، فقط برای اثبات و تایید فرم درخواستی شما است.

از جمله مواردی که در این فرم ها مورد بررسی قرار می گیرد، می توان به: اطلاعات هویتی، محل زندگی، سابقه ی تحصیلی، رزومه، توصیه ها، انگیزه نامه و یا SOP اشاره کرد.

 

روش های عدم پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

با وجود این که شما برای ثبت درخواست در دانشگاه مورد نظر نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا دارید، اما در اینجا چند راه برای اجتناب از پرداخت آن وجود دارد:

 • اگر توانایی مالی پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را ندارید، می توانید از مدارس یا دانشگاه قبلی بخواهید تا درخواستی جهت اجتناب از پرداخت را برای شما به دانشگاه مربوطه بفرستند. اما متاسفانه این مورد فقط شامل افرادی می شود، که در مدارس یا دانشگاهی در کانادا قبلا تحصیل کرده باشید.
 • برخی از دانشگاه ها دارای یک آزمون ورودی هستند، که در صورت کسب نمره ی بالا در آن می توانید اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را پرداخت نکنید.
 • برخی از کالج ها و دانشگاه ها در صورت ثبت نام آنلاین، این امکان را به می دهند؛ که اپلیکیشن فی را پرداخت نکنید. زیرا مراحل تشکیل پرونده ی کاغذی حذف شده است.
 • گاهی فارغ التحصیلان یک دانشگاه به عنوان پشتیبان مالی، پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را برای برخی تازه واردان به عهده می گیرند.
 • اگر بورسیه تحصیلی باشید، از پرداخت اپلیکیشن فی مبرا هستید.

همچنین کانادا در شرایط زیر خود به خود شما را از پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا معاف می کند:

 • برای متقاضیان بین المللی که تابعیت  آن ها در یکی از ۵۰ کشور کم توسعه ی جهان واقع شده است‌. طبق آمار و اطلاعیه ی سازمان ملل این کشورها عبارت اند از:

افغانستان، گامبیا، نیجر، آنگولا، گینه، رواندا، گینه بیسائو، بنگلادش، سائوتومه و پرنسیپ، بنین، هائیتی، سنگال، بوتان، عراق، سیرالئون، جزایر بورکینافاسو، کیریباتی، سلیمان، جمهوری دموکراتیک خلق بوروندی، لائو، سومالی، کامبوج لسوت، سودان جنوبی، جمهوری آفریقای مرکزی، لیبریا، سودان، چاد، ماداگاسکار، توگو، کومور مالاوی، تووالو، جمهوری دموکراتیک کنگو، مالی، اوگاندا، جیبوتی  موریتانی، جمهوری متحد تانزانیا، تیمور شرقی، موزامبیک، وانواتو، اریتره، میانمار، یمن، اتیوپی، نپال، زامبیا

 

 • هزینه ی اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا برای دانشجویان متقاضی تحصیلات تکمیلی در گروه شیمی توسط اداره پرداخت می شود.
 • افرادی که جزء شهروندان کانادایی هستند و یا اقامت دائم دارند، پرداخت اپلیکیشن فی معاف می شوند.

اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

روش های پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

راه های مختلفی برای پرداخت اپلیکیشن فی در دانشگاه های کانادا وجود دارد، که در زیر به آن می پردازیم.

۱- شما می توانید اپلیکیشن فی در دانشگاه های کانادا را به صورت آنلاین و از طریق کارت های اعتباری بین المللی مستر کارت و یا ویزا کارت پرداخت کنید.

۲- همچنین شما می توانید با خرید کارت اعتباری مستر کارت و یا ویزا کارت، بر روی فرم دانشگاه اطلاعات را وارد کرده و برای دانشگاه مورد نظر فکس کنید و از این طریق اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را پرداخت کنید.

۳- و در آخر شما می توانید آپ فی دانشگاه های کانادا را از طریق حواله ی بانکی پرداخت نمایید.

 

هزینه های اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

هزینه های اپلیکیشن فی برای تحصیلات تکمیلی (برای سپتامبر ۲۰۲۱ و بعد از آن) برای کانادایی ها و متقاضیان بین المللی متفاوت است. این هزینه به صورت زیر است:

کانادایی ها (ساکنان دائمی، پناهندگان، دیپلمات ها): ۱۰۸.۰۰ دلار

متقاضیان بین المللی:  ۱۶۸.۲۵ دلار

زمان پرداخت هزینه بررسی پرونده
 

 

هنگام ارسال مدارک به کانادا

 ۱۵۷۵  دلار کانادا شخص اصلی
۸۲۵ دلار کانادا همسر
۲۲۵ دلار کانادا به ازاء هر فرزند
 ۸۵  دلار کانادا هزینه بایومتریک هرنفر
زمان پرداخت هزینه شهروندی
 

هنگام دریافت اقامت دائم کانادا

۵۰۰  دلار کانادا شخص اصلی
۵۰۰  دلار کانادا همسر
فرزندان معاف از پرداخت هزینه شهروندی هستند

 

هزینه درخواست اپلیکیشن فی کالج ها و دانشگاه های کانادایی

اپلیکیشن فی موسسه
عدم پرداخت کالج کامبرین
عدم پرداخت کالج کنفدراسیون
عدم پرداخت کالج دورهام
عدم پرداخت کالج فانشاو
عدم پرداخت کالج لمبتون
عدم پرداخت کالج سنت کلیر
۱۰۰ دلار کالج کانستوگا
۱۰۰ دلار کالج موهاک
۱۵۰ دلار کالج فلمینگ
۹۵ دلار کالج صد ساله
۴۵ دلار کالج پزشکی هت
۶۵ دلار کالج جورج براون
۶۵ دلار کالج سنکا
۷۵ دلار کالج هامبر
۹۰ دلار کالج آلگون کوین
۱۰۰ دلار کالج والی باو
کالج کاموسون
کالج راکی
کالج داگلاس
کالج گرجستان
موسسه دریایی
کالج نیوبرانزویک
کالج نیاگارا
کالج جزیره شمالی
موسسه نورترن آلبرتا
کالج لایتهای نورترن
موسسه ساسکاچوان
کالج سلکرک
کالج شریدان
کالج نورترن
۱۲۰ دلار دانشگاه کوآنتلن پلی
۱۲۰ دلار کالج پارک لند
۱۲۵ دلار کالج کالدونیای جدید
۱۲۵ دلار کالج جامعه ونکوور
۱۴۰ دلار دانشگاه مکوان گرانت
۱۵۰دلار کالج کلمبیا
۱۵۰ دلار کالج لویالیست
۱۵۰ دلار دانشگاه جزیره ونکوور
۱۵۰ دلار دانشگاه دره فریزر
۱۵۵ دلار کالج لانگارا
۲۰۰ دلار کالج سنت لارنس
۱۰۰ دلار + ۳۰۰ دلار به عنوان ودیعه کالج رودخانه سرخ

 

عدم دریافت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

هزینه های تحصیل ممکن است گزاف و بیشتر از سطح انتظار شما باشند. اگر قصد پس انداز دارید؛ می توانید در هزینه ی اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا صرفه جویی کنید. به همین سبب شما می توانید دانشگاهی را انتخاب کنید، که اپلیکیشن فی دریافت نمی کند. از جمله دانشگاه هایی که هزینه ی اپلیکیشن فی را در کانادا دریافت نمی کنند می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 1. دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا (UAlberta) واقع در ادمونتون، یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۹۰۸ تاسیس شده است. این دانشگاه تقریباً ۴۰۰۰۰ دانشجو را میزبانی می کند. حدود ۸۰۰۰ نفر از آنها دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه آلبرتا دارای ۱۸ دانشکده و ۱۰ مرکز و موسسه است.

دانشگاه آلبرتا به خاطر عملکرد برجسته خود در تحقیقات، که در زمینه هایی مانند فناوری نانو، محیط زیست، یادگیری ماشین، کشاورزی و هوش مصنوعی انجام می شود، شناخته شده است. امکانات آن موسسات مهم ملی مانند انستیتوی سیرپولولار کانادا است. این دانشگاه به دانشجویانی که از کشورهای توسعه نیافته که لیست آن توسط سازمان ملل منتشر شده است امکان عدم پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را می دهد.

 

 1. دانشگاه رویال رودز

دانشگاه رویال رودز یک موسسه دولتی است که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شد و در کلوود، بریتیش کلمبیا واقع شده است. هفت رشته ی کارشناسی و سه رشته ی کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این موارد در زمینه های مدیریت، گردشگری، مهمان نوازی، حقوق، تجارت، علوم محیطی و ارتباطات است. شما می توانید برای تحصیل در این دانشگاه، تحصیلات حضوری، آنلاین یا ترکیبی از هر دو را انتخاب کنید. خبر خوب این است که دانشگاه رویال رودز هیچ هزینه ای برای اپلیکیشن فی دریافت نمی کند.

دانشجویان بین المللی و دانشجویان داخلی که متقاضی کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند، می توانند بدون نگرانی برای هزینه ی اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا در این دانشگاه تحصیل کنند.

 

 1. کالج دانشگاهی بوت

کالج دانشگاهی ویلیام و دانشگاه کاترین بوت، یک کالج دانشگاهی هنرهای لیبرال است، که در سال ۱۹۸۲ تاسیس شد و وابسته به ارتش است. این مکان در وینیپگ واقع شده، جایی که فعالیت های مختلف مانند کنسرت ها و برنامه های ویژه در آن مکان برگزار می شود.

این یک موسسه کوچک است که تقریباً ۳۰۰ دانشجو دارد. به چهار مدرسه تجارت، مددکاری اجتماعی، علوم انسانی و مطالعات اجتماعی تقسیم شده است. از امکانات آن می توان به سالن باشگاه بدن سازی، کلیسای کوچک، کتابخانه و کافه تریا اشاره کرد.

این کالج متقاضیان کانادا و ایالات متحده را از هزینه ی اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا معاف کرده است.

 

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا، یک دانشگاه دولتی واقع در ونکوور می باشد و در سال ۱۹۰۸ تاسیس شده است. این دانشگاه، موسسه ای برای تحصیلات تکمیلی و دکترا است. شامل دوازده دانشکده است، که رشته هایی را در زمینه های دندانپزشکی، جنگلداری، معماری، علوم، هنر، تجارت و غیره ارائه می دهند.

این دانشگاه با رتبه بندی دانشگاه QS World در جهان رتبه ی ۴۵ و در کانادا رتبه ی ۳ را کسب کرده است.

این دانشگاه دارای اقامتگاه های دانشجویی متعدد، کتابخانه، باغ های گیاه شناسی، گالری های هنری و ده ها موسسه و مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه به متعهد بودن در برابر با محیط زیست مشهور است‌.

دانشگاه بریتیش کلمبیا هزینه ی اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را برای دانشجویان بین المللی از ۵۰ کشور کم توسعه یافته جهان، حذف کرده است. همچنین دانشجویان بین المللی و داخلی متقاضی تحصیلات تکمیلی در گروه شیمی و ساکنان بریتیش کلمبیا، شهروندان کانادا یا افراد با  اقامت دائم نیز از پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا در این مرکز معاف هستند.

 

 1. دانشگاه کوئست

دانشگاه کوئست یک دانشگاه خصوصی است که در اسکوامیش، بریتیش کلمبیا واقع شده است. این موسسه یک نهاد نسبتاً جدیدی است که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است. این دانشگاه  جمعیت دانشجویی کمی یعنی ۶۰۰ دانشجو دارد، کلاسها حداکثر برای ۲۰ نفر و به سبک سمینار است و فقط لیسانس رشته های هنر و علوم در این دانشگاه موجود است.

دانشجویان بین المللی و داخلی متقاضی کارشناسی هنر و علوم در دانشگاه کوئست از پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا معاف هستند.

 

 1. دانشگاه تیندیل

دانشگاه تیندیل بیش از یک قرن تأسیس شده است و یک دانشگاه خصوصی و مسیحی است. این دانشگاه یک موسسه ی کوچک با حدود ۱۳۰۰ دانشجو است. همچنین این دانشگاه در شهر تورنتو واقع شده است.

دانشگاه تیندیل دوره های کارشناسی در رشته های تاریخ، انگلیسی، مدیریت، آموزش، مطالعات دینی و فلسفه را ارائه می دهد.

در این دانشگاه فقط متقاضیان کانادا و ایالات متحده از پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا معاف هستند.

اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

نکاتی که باید در رابطه با اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

 1. در کانادا اپلیکیشن فی پرداختی شما معمولاً قابل استرداد و پس دادن نیست.
 2. تغییر اطلاعات پس از ارسال درخواست، بجز پیوست مدارک اضافی ممکن نیست. بنابراین قبل ارسال مدارک از صحت اطلاعات مطمئن شوید
 3. به زمان ددلاین دانشگاه های کانادا و آخرین زمان مهلت درخواست دقت کنید. زیرا پس از زمان مشخص شده امکان درخواست نیست.
 4. اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا برای هر دانشگاه متفاوت است، که بصورت آنلاین با مستر کارت یا ویزا کارت قابل پرداخت است

 

نحوه ارزیابی اسناد و اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا توسط WES

 

WES ارزیابی های معتبری را ارائه می دهد که صحت مدارک شما را تأیید می کند.

شما برای ارزیابی اسناد خود توسط سیستم WES، می توانید به صورت زیر عمل کنید.

مرحله ۱: ابتدا وارد وب سایت رسمی wes شوید و روی برگه ارزیابی اعتبار نامه کلیک کنید.

مرحله ۲: در صفحه باز شده، نوع اسنادی مدنظر خود را به عنوان مثال: اسناد مربوط به مهاجرت، تحصیلات، شغل و غیره است را انتخاب کنید.

مرحله ۳: براساس آنچه انتخاب می کنید، مبلغی جهت پرداخت شما تعیین می شود.

مرحله ۴: سپس عملیات پرداخت را انجام دهید.

در روند ارزیابی اسناد در اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا، اعتبار WES شامل چهار مرحله اساسی است.

در اولین گام، ارزیابان اطمینان حاصل می کنند که WES کلیه اسناد مورد نیاز را به روشی که برای آن کشور و اعتبارنامه مشخص شده دریافت کرده است.

مرحله دوم شامل بررسی اسناد برای اطمینان از معتبر بودن و صدور اسناد توسط موسسات معتبر و شناخته شده است.

در مرحله سوم، تحلیلگران اسناد را ارزیابی می کنند و معادل آنها را از نظر تحصیلات کانادایی ارزیابی می کنند.

 

در مرحله چهارم و آخر، ارزیاب، گزارش ارزیابی اعتبارنامه را صادر می کند. هر مرحله در ایجاد یک گزارش دقیق و با ارزش بسیار ضروری است.

 

سوالات متداول در رابطه با اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

 • هزینه اپلای در دانشگاه های کانادا چقدر است؟

با توجه به دانشگاه و کشور مبدا شما هزینه های درخواست برای دانشگاه های کانادا متفاوت است. به عنوان مثال، دانشگاه بریتیش کلمبیا از دانشجویان کارشناسی کانادا ۷۰.۵۰ دلار (۵۳.۴۰ دلار آمریکا) و دانشجویان بین المللی ۱۱۸.۵۰ دلار (۸۹.۷۰ دلار آمریکا) هزینه می گیرد.

 • زمان خاصی برای پرداخت درخواست اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا وجود دارد؟

هر دانشگاه مهلت پرداخت مشخصی دارد که منحصر آن دانشگاه است و شما تا پایان مهلت تعیین شده فرصت پرداخت درخواست دانشگاه را دارید. البته توجه داشته باشید که در موارد خاص می توانید هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را با هماهنگی دانشگاه حتی پس از مهلت مقرر پرداخت کنید.

 • علاوه بر روش های پرداخت کارت اعتباری، آیا میشود با Flywire یا Western Union نیز پرداخت کنیم؟

بله، تمام روش های پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا چه به صورت آنلاین چه به صورت آفلاین پشتیبانی می شود.

 

شما در این مقاله با مفهوم اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا آشنا شدید و دانشگاه هایی که نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی نیست معرفی شد. جهت دسترسی به اطلاعات جامع تر تیم تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می توانید اطلاعات دقیقتر را با دریافت مشاوره از مشاورین برجسته ما بدست بیاورید و صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر ما بسپارید. همین الان می توانید وقت مشاوره تخصصی با وکلای حرفه ای ما را رزرو کنید.

 

منبع خبر «» است و اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 1923 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09399833568  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرتان را بیان کنید