چهارشنبه, ۴ خرداد ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-05-25
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 35465 |
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1400 - 6:24 | ارسال توسط :
ارسال به دوستان
پ

به‌گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، فعالیت گسترده ویروس دلتا باعث شده براساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت رنگ رخساره ایران روی نقشه کرونایی روز به روز سرخ‌تر از گذشته باشد تاجایی که نگاه دقیق به تغییر رنگبندی شهرستان‌ها از 22 تیرماه 1400 تا روز گذشته نشان می‌دهد رشد 135 درصدی تعداد شهرستان‌های قرمز حکایت از بحرانی […]

به‌گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، فعالیت گسترده ویروس دلتا باعث شده براساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت رنگ رخساره ایران روی نقشه کرونایی روز به روز سرخ‌تر از گذشته باشد تاجایی که نگاه دقیق به تغییر رنگبندی شهرستان‌ها از 22 تیرماه 1400 تا روز گذشته نشان می‌دهد رشد 135 درصدی تعداد شهرستان‌های قرمز حکایت از بحرانی نگران کننده دارد.

براساس آمارهای منتشر شده هم اکنون 336 شهرستان کشور به رنگ قرمز کرونایی درآمده و جز مناطق پرخطر دوران همه‌گیری معرفی شده‌اند درحالی که تنها یک ماه قبل تعداد این شهرستان‌ها 143 مورد بود، این درحالی است که به همین ترتیب تعداد شهرستان‌های نارنجی و زرد رنگ هم کاهشی چشم‌گیر داشته و خبر از شکل‌گیری مشکلات گسترده‌تر در آینده نزدیک می‌دهد چون به ترتیب هم اکنون 84 مورد شهرستان نارنجی و تنها 28 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند باقی همه در وضعیت پرخطر شناخته شده‌اند.

واقعیت آماری در این روزهای سخت
کارشناسان بهداشت و درمان درباره وضعیت همه‌گیری کرونا در پیک پنجم تاکید دارند: در بسیاری از موارد واقعیت شرایط در سراسر شهرستان‌ها از سوی مردم کاملاً ملموس و قابل درک است اما بد نیست برای رسیدن به شرایط موجود نگاهی آماری به آنچه در یک ماه گذشته تجربه شده داشته باشیم.

این گروه معتقدند سوء مدیریت‌های انجام شده در وزارت بهداشت و البته کاهش توجه به پروتکل‌ها از سوی مردم مجموعاً باعث شده تا مشکلات در این دوره تابستانی متفاوت درطول دوران همه‌گیری را امسال تجربه کرده‌باشیم چون ورود ویروس جهش یافته دلتا با قدرت سرایت بسیار بالا و بیماری‌زایی گسترده باعث شده شاهد رشد 10535 نفری تعداد موارد فوتی باشیم.

کارشناسان می‌گویند: آمارهای رسمی نشان می‌دهد در بیست و دومین روز از تیرماه 1400 تعداد کل موارد فوتی رقمی معادل 86207 نفر ثبت شده است درحالی که تنها یک ماه بعد رقمی معادل 96742 نفر را مشاهده می‌کنیم که واقعیت شرایط را بدون پرده به رخ جامعه کشیده و نشان می‌دهد هنوز آنطور که شایسته بوده با ویروس منحوس مقابله نشده است.

اما این پایان کار نیست چون روند گسترش بیماری در دوره مورد نظر به گونه‌ای بوده که شاهد 71.9 درصد رشد موارد ابتلا، جهش 96.2 درصدی موارد بستری روزانه، رشد 85 درصدی بستری مراقبت‌های ویژه و در نهایت جهش 217 درصدی تعداد فوتی‌های روزانه هستیم. آمارهایی که همگی به این نکته تاکید می‌کنند که طولانی شدن دوره مقابله با ویروس منحوس و جهش ناگهانی آن در یک ماه گذشته رفته رفته بدنه خسته کادر درمان کشورمان را نشانه گرفته که می‌تواند منجر شکستن خط مقدم مقابله با کرونا بشود.

شاهد مثال این روند نیز به گفته کارشناسان بهداشت و درمان در آخرین آمار رسمی کاملاً مشخص است به صورتی که در آمارهای بیست و دومین روز از مرداد 1400 متاسفانه هر 2.7 دقیقه یک نفر از هموطنان مشخصاً به دلیل ابتلا به کرونا از دنیا رفته و در همین زمان یعنی دقیقه‌ای 27 نفر از هموطنان نیز به این ویروس منحوس آنهم از نوع جهش یافته مبتلا شده‌اند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

به گفته این گروه جهش‌های آماری بخصوص در زمینه افزایش نرخ ابتلا به‌گونه‌ای شده که در برخی از مراکز استان‌ها مثل اصفهان دانشگاه علوم پزشکی در پیام‌های صوتی روزانه از طریق مشترکان تلفن ثابت به ساکنان هشدار می‌دهد ظرفیت پذیرش بیمار در تمامی مراکز درمانی استان تکمیل است و برای کاهش نرخ ابتلا بهترین راهکار ماندن در منزل است.

برهمین اساس کارشناسان و متخصصان بهداشت و درمان تاکید می‌کنند اگرچه در مواردی بسیار دیر شده اما برای کاهش هزینه مدیریت شرایط در پیک پنجم کرونا بهترین راهکار رعایت سه نکته یعنی واکسیناسیون گسترده، انجام غربالگری هوشمند (   فهرست جدید آزمایشگاه‌های مورد تایید کرونا   ) و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی است تا مانع از شکل‌گیری بحرانی غیرقابل کنترل در دوره پاندمی کرونا شویم.

گزارش تحلیلی از ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی

در این گزارش تحلیلی، وضعیت فعلی تخت‌های بیمارستانی و تخصیص تخت به بیماران کووید-19 در مراکز وابسته به وزارت بهداشت (دانشگاهی)، 106895 تخت فعال و 8544 تخت ICU، در مراکز درمانی خصوصی، 19148 تخت فعال و 1833 تخت ICU، در سایر سازمان ها ( تامین اجتماعی، مسلح، خیریّه)، 27303 تخت فعال و 1823 تخت ICU و در کل، 153346 تخت فعال و 12200 تخت ICU برای خدمت رسانی به بیماران کووید 19، اعلام شده است.

همچنین، وضعیت اشغال تخت های بیمارستانی با بیماران کووید 19 در شرایط کنونی، به این صورت است که در مراکز وابسته به وزارت بهداشت (دانشگاهی)، تعداد تخت کل اشغال شده با بیماران کووید، 31909 تخت، تعداد تخت ICU اشغال شده با بیماران کووید، 5282 تخت، درصد اشغال تخت کل تخصیص داده شده به کووید، 42.6 درصد و درصد اشغال تخت ویژه تخصیص داده شده به کووید، 88.3 درصد است. این آمار در مورد مراکز خصوصی در مورد میزان کل اشغال تخت ها، 3803 تخت، تخت های ICU، 1066 تخت و درصد اشغال تخت کل تخصیص داده شده به کووید و درصد اشغال تخت ویژه تخصیص داده شده به کووید، به ترتیب، 28.4 و 83 درصد است.

این گزارش تحلیلی، همچنین براساس نمودارها، به مقایسه ای بین موج چهارم و پنجم پرداخته است؛ طبق محاسبات در پیک چهارم، 5.1 درصد از بیماران بستری موقت در طی درمان نیاز به بستری پیدا کرده اند. مصرف اکسیژن در بسیاری از بیمارستان های کشور قبل از شروع پاندمی توسط کپسول های 50 لیتری تامین می شد و برآورد مصرف حدود 80000 لیتر بر دقیقه بوده است. در پیک سوم براساس بیماران بستری بیشترین میزان مصرف اکسیژن در بیمارستان ها حدود445620 لیتر بر دقیقه مصرف شد و در پیک چهارم در حداکثر زمان بستری مصرف اکسیژن به 501920 لیتر بر دقیقه رسید.
در موج پنجم، ماکزیمم بیمار بستری موجود در بخش ها، بخش های عادی و ویژه از موج های قبل بالاتر است. در این موج (فاز صعودی تا 15 مرداد)، علاوه بر موارد بستری،  به حدود 74711 بیمار، به صورت بستری موقت خدمات ارائه شد که از این تعداد 1727 نفر در ادامه درمان، بستری شدند. (برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک   تحلیل اطلاعات بیماران بستری و بستری موقت کووید-19  کلیک کنید.

ممنوعیت تردد بین استانی از فردا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت‌های کرونایی اظهار داشت: از ساعت 12 فردا 24 مردادماه ممنوعیت تردد به جز موارد استثنا مانند امبولانس‌ها و ماشین‌های حمل غذا، اعمال خواهد شد و این ممنوعیت تا صبح شنبه، دوهفته بعد ادامه پیدا خواهد کرد.
علیرضا رئیسی همچنین با تاکید بر منع تردد 12 روزه در سراسر کشور افزود: برای جلوگیری از جابه‌جایی جمعیت و همچنین رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی از فردا تمام مجوزهایی که قبلاً برای تردد در این دوره زمانی صادر شده  لغو خواهد شد و هیچ اعتباری ندارند و رانندگان خاطی مشمول جریمه خواهند شد. 
رئیسی ادامه داد: همه ادارات از روز دوشنبه (25 مرداد) تا پایان روز کاری شنبه (30 مردادماه)، به جز ادارات ضروری مانند نیروی انتظامی، آب، برق و اورژانس تعطیل خواهند شد. 

وی در پاسخ به این سوال که تعطیلی شامل کدام ادارات است، تصریح کرد: همه اصناف، ادارات، بانک‌ها به جز اصناف ضروری که در مشاغل گروه یک قرار دارند و مایتاج مردم را تأمین می‌کنند تعطیل خواهد شد.

استان آذربایجان غربی/ کاهش موارد فوتی

جواد آقازاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به فوت 11 نفر دیگر در آذربایجان‌غربی و کاهش محسوس فوتی‌ها نسبت به روز گذشته اظهار داشت: در شبانه روز گذشته هفت نفر در ارومیه، دو نفر در میاندوآب و دو نفر در خوی و سلماس جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: هم اکنون کل فوتی‌های آذربایجان‌غربی به پنج هزار و 62 نفر رسیده است.

وی افزود: همچنین با ابتلای یک هزار و 302 نفر دیگر در استان، شمار کلی مبتلایان در سراسر استان به 208 هزار و 925 نفر رسیده است.

آقازاده بیان کرد: کل بستری سندروم حاد تنفسی نیز یک هزار و 522 نفر ثبت شده و تعداد بستری مشکوک نیز 681 نفر شد.

وی با اشاره به آمار واکسیناسیون نیز گفت: با واکسیناسیون 195 هزار و 591 نفر آمار کلی دریافت کنندگان واکسن 606 هزار و 691 نفر رسیده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان اصفهان/565 نفر بستری در مراکز درمانی

آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان 6607 نفر بودند که  2485بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده 565  نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این  مدت 341 بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 3206 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد 419 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی 24 ساعت اخیر در استان اصفهان را  38  نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 23 نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

استان البرز/فوت 15 بیمار 

محمد فتحی در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز ، اظهار داشت : در 24 ساعت گذشته  148 بیمار با علائم کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند.

 وی افزود: مجموع کل  موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز 57 هزار و 790  نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز  با بیان اینکه در حال حاضر  تعداد 1361 نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند ، بیان کرد: از این تعداد، ابتلای  685  نفر به بیماری  کرونا تا این تاریخ قطعی شده است.

فتحی با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته 15 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند ، عنوان کرد: مجموع جان باختگان بیماری کرونا در استان البرز از ابتدای شیوع تاکنون   5015 نفر رسیده است.

فتحی با بیان اینکه خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون 51 هزار 398 نفر از مراکزدرمانی ترخیص شده اند، گفت : شیوه نامه های بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا باید با جدیت بیشتری رعایت شود.

استان ایلام/ روند افزایشی ابتلا ادامه دارد

محمد کریمیان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 48 هزار و 149 نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 333 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر 395 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 118 بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها 45 هزار و 30 نفر بوده است.

کریمیان گفت: در 24 ساعت گذشته پنج مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان دو مورد در شهرستان ایلام و سه مورد مربوط به شهرستان دره شهر گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تاکنون 865 نفر بوده است.

استان بوشهر/ افزایش موارد بستری

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر از اشغال همه تخت‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان خبر داد و اظهار داشت: همه تخت‌های بخش کرونایی بیمارستان‌ها اشغال است و اکنون 885 بیمار بستری هستند که 64 نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بستری شدن روزانه بیش از 200 بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان خبر داد و بیان کرد: بیش از همین میزان با مداوای اولیه در منازل تحت مراقبت قرار دارند و روز گذشته 202 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد ابتلای 90 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر روند صعودی مبتلایان و فوتی‌های کرونایی را نگران کننده دانست و تصریح کرد: در 24 ساعت منتهی به جمعه متأسفانه 21 بیمار کرونایی در استان بوشهر فوت کردند که نسبت به تعداد جان‌باختگان از شیوع کرونا بی‌سابقه بوده است.

وی فوت 11 خانم و 10 آقا بین سن 40 تا 83 سال را مورد اشاره قرار داد و افزود: اکنون فوتی‌های کرونایی استان بوشهر به یک‌هزار و 593 نفر رسیده است.

کشمیری، با بیان اینکه اکنون 31 بیمار کرونایی در وضعیت حاد قرار دارند و با کمک دستگاه تنفس می‌کنند خاطر نشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون افزون بر 75 هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در پنجمین موج شیوع کرونا خبر داد و تصریح کرد: هم اکنون همه 10 شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند و پرهیز از حضور در اجتماعات و دورهمی‌ها، ماندن در خانه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنها راهکار برون رفت از شرایط بحرانی کنونی است.

استان خراسان رضوی/750 مبتلای جدید در یک روز

علی اصغر انجیدنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با بیان اینکه در روزهای اخیر روزانه بیش از 750 بیمار جدید مبتلا به کرونا به تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های خراسان رضوی افزوده می‌شود اظهار داشت: 600 نفر از این تعداد متعلق به بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس است که علاوه بر کلانشهر مشهد 15 شهرستان خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

 وی خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از سه هزار و 360 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد مبتلایان بدحال کرونایی و بستری در بخش‌های مراقبتهای ویژه بیمارستانهای استان را 544  نفر عنوان کرد.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه گفت: پرهیز از حضور در اجتماعات و دورهمی‌ها، در خانه ماندن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنها راهکارهای برون رفت از شرایط بحرانی کنونی است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان خراسان جنوبی/26بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته 467 آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع  191بیمار جدید شامل 51 بستری و 140 مورد سرپایی شناسایی شدند.

کامبیز مهدی زاده افزود: از این تعداد 57 مورد از بیرجند، 38 مورد از زیرکوه، 18 مورد از سرایان، 25 مورد از قاینات، 19 مورد از طبس، 11 مورد از فردوس، 7 مورد از نهبندان، سه مورد از سربیشه، از شهرستان‌های بشرویه و درمیان هر کدام 6 مورد و از خوسف یک مورد جدید شناسایی شد.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حال حاضر 453 بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 290 نفر دارای تست کرونای مثبتند و از این تعداد 26 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال 4نفر وخیم است.

مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت هفت مورد فوت جدید مجموع فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان به هزار و چهار نفر افزایش یافت.

وی افزود: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به 162 هزار و 474 نفر رسید و تا کنون 36 هزار و 84 نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

استان فارس/33 شهرستان قرمز کرونایی شد

شیوع وضعیت قرمز در 33 شهرستان استان فارس و نارنجی بودن 3 شهرستان شرایط بحرانی را در استان فارس رقم زده که تاکید همه مسئولان و فعالان اجتماعی بر رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و در خانه ماندن است. 

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز  از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون یک میلیون و 145 هزار و 718 مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 344 هزار و 648 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون 136 هزار و 252 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 26 هزار و 192 بیمار مثبت و در مجموع از ابتدا تاکنون 370 هزار و 840 نفر بیمار مبتلا به کووید19 در استان فارس شناسایی شده است.

با اعلام جان باختن 35 هم استانی دیگر در اثر کرونا در 24 ساعت گذشته مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به پنج هزار و 570 نفر رسیده است. 

هم اکنون چهار هزار و 939 بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 415 بیمار مبتلا به کووید19 به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

استان زنجان / وضعیت همه‌گیری وخیم شده 

علیرضا آرمانی‌کیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: متاسفانه وضعیت کرونایی استان رو به وخامت است و آمار مبتلایان و بستری‌شدگان روند افزایشی به خود دارد.

وی ادامه داد: فقط روز گذشته تست کرونا 636 نفر از هم استانی‌ها مثبت شده است؛ همینطور تا پایان روز گذشته 556 نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند و این آمار بسیار نگران کننده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تشریح کرد: از شهروندان عزیز درخواست داریم در وضعیت فعلی فقط در شرایط  ضروری از خانه خارج شوند؛ کرونا ثابت کرده با هیچ کسی شوخی ندارد.

استان سمنان/ 37 مورد جدید شناسایی شد

نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان پیرامون آخرین وضع شیوع بیماری کرونا ویروس اظهار داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون، 34 هزار و 691 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده است.

وی افزود: در 24 ساعت (از بیست‌ویکم تا بیست‌ودوم مردادماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 37 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و در مراکز درمانی بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان عنوان کرد: بدین ترتیب، مجموع بیماران بستری‌شده در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به هشت هزار و 39 نفر رسید و 26 هزار و 652 بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

دانائی گفت: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید  19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به 6 هزار و 812 نفر رسیده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان قزوین/ پلن‌های مختلف برای مقابله با بحران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، شیوع و همه‌گیری رو به ازدیاد ویروس کرونا دلتا آمار مبتلایان کرونا در استان را طی شبانه‌روز گذشته به 86 هزار و 334 نفر رساند که از این تعداد 31 هزار و 647 نفر تاکنون بستری شده و 1975 نفر فوت کرده‌اند. در ضمن آمار موارد محتمل و مشکوک به ابتلا هم به 16 هزار و 357 نفر رسیده که سبب شده آمار بستری‌های موقت نسبت به قبل از پیک پنجم 2.5 برابر شده و به 1361 نفر برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از ثبت ترسناک‌ترین رکورد ابتلای کرونایی در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 1144 مبتلای کرونایی جدید در استان قزوین شناسایی شد که بالاترین رکورد ابتلا از ابتدای ورود ویروس کرونا به استان تاکنون است. ضمن اینکه این آمار بالاترین ابتلای روزانه کرونایی ما در پیک چهارم (1048 نفر) 96 نفر بیشتر است.

پیمان نامدار اضافه کرد: با این حال آمار بستری‌های روزانه ما در طول 24 ساعت گذشته به 187 نفر رسید که در قیاس با روز قبل بیش از 34 درصد (64 نفر) کاهش یافته است. ضمن اینکه در همین مدت 32 بیمار بدحال کرونایی زیر دستگاه کمک‌تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند که این آمار در مقایسه با روز پیش 18.5 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین از کاهش 23 درصدی آمار بهبودیافتگان کرونایی در شبانه‌روز اخیر خبر داد و گفت: در طول همین مدت 111 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان قزوین مرخص شدند که 33 نفر کمتر از روز قبل بود. در ضمن 12 بیمار کرونایی بدحال را به دلیل شدت علائم تنفسی از دست دادیم و بالاترین رکورد فوتی‌های کرونایی در موج پنجم دوباره تکرار شد.

نامدار ادامه داد: در نهایت هم مجموع بستری‌های کرونایی فعلی ما در بیمارستان‌های و مراکز درمان صحرایی ما به 852 نفر رسید که نسبت به روز گذشته 4 نفر افزایش یافته و در مقایسه با بیشترین رکورد بستری‌ها در موج چهارم 171 نفر بیشتر شده است و با توجه به پر شدن کلیه تخت‌های بیمارستانی ما در پلن‌های A، B و C امیدواریم این روند مخوف افزایش بستری‌ها هر چه زودتر متوقف شود.

کاشان /83 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه 

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 59 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد 50 بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و 9 بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء شهرستان آران و بیدگل بستری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل 27 و حداکثر 82 سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز حداقل سن بیمار 29 و حداکثر 80 ساله به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شدند.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 847 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 735 بیمار در شهرستان کاشان و 112 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران 347 بیمار به صورت موقت بستری هستند.

وی از بستری 83 بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه یک خانم 67 سال و دو آقا 64 و 81 سال در شهرستان کاشان و یک آقا 49 ساله در شهرستان آران و بیدگل بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 333 مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد قابل توجه بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون سه هزار و 418 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند که این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند چراکه در صورت تداوم شرایط شاهد اوضاع بدتری خواهیم بود.

استان کرمانشاه / افزایش نقاط پرخطر 

در رنگ‌بندی جدید کرونایی که برای شنبه 23 مرداد ماه اعلام شد استان کرمانشاه نسبت به هفته گذشته از لحاظ تعداد شهرستان قرمز، نارنجی و زرد بدون تغییر ماند ولی همچنان در وضعیت خطرناک قرار دارد.

در این رنگ‌بندی شهرستانهای قرمز شامل پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، اسلام‌آباد غرب، صحنه، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، هرسین، کرمانشاه و جوانرود است و شهرستان روانسر نارنجی و شهرستانهای ثلاث باباجانی، دالاهو و قصرشیرین در وضعیت زرد قرار دارند.

از روز گذشته که تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان کرمانشاه چهار رقمی شد، می‌توان بیمارستان‌ها را پر از بیمار کرونایی دانست و بجز بیمارستان‌های نسیم، سجاد،‌ معتضدی و ثلاث باباجانی در 23 بیمارستان دیگر استان بیمار کرونایی بستری است.

واکسیناسیون مردم در برابر ویروس کووید19 در استان کرمانشاه ادامه دارد و براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان تاکنون بیش از 500هزار نفر از مردم دوز اول یا دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند تا رقم واکسن تزریق شده به 510هزار و 402 فقره برسد.

 آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان کرمانشاه حکایت دارد که در شبانه روز گذشته 103 مورد بیمار مثبت بستری و 492 بیمار مثبت سرپایی شناسایی شدند و تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در 24 ساعت گذشته چهار نفر بوده است.

در 24 ساعت 175 بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در بیمارستان‌ها بستری شدند و 183 نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند تا 971 بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری باشند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان کردستان/ 5 شهرستان قرمز 

 بر اساس اعلام سامانه ماسک، در حال حاضر استان کردستان در بحران شیوع کرونا بوده و دارای یک شهرستان با وضعیت زرد، 4شهرستان با وضعیت نارنجی و 5شهرستان در وضعیت قرمز است و شهرستانی با وضعیت سفید و آبی ندارد.

از امروز 23 مردادماه جاری وضعیت کرونا در شهرستان‌های «سنندج، سقز، مریوان، بیجار و قروه» قرمز؛ «دیواندره، دهگلان، کامیاران و بانه» نارنجی و سرو آباد زرد است.

بر اساس شاخص نمادهای سامانه ماسک، رنگ آبی نشانه کم خطر، رنگ زرد خطر متوسط، رنگ نارنجی وضعیت پرخطر، رنگ قرمز نشانه وضعیت خیلی پرخطر است.

آخرین وضعیت کرونا در کردستان حاکی از شناسایی 288 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس و مرگ 2بیمار در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان دارد.

در حال حاضر 652 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کردستان بستری هستند که حال 59نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم گزارش شده است.

آمار بستری‌شدگان به تفکیک شهرستان‌های استان کردستان شامل سنندج با 394 نفر، سقز: 46 نفر، مریوان: 55 نفر، قروه: 48 نفر، بیجار: 46 نفر، کامیاران: 30 نفر، دیواندره: 12 نفر، بانه: 7 نفر و دهگلان: 14 نفر است.

آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون نیز به 1427 نفر رسیده که از این تعداد 585 نفر در سنندج،  254 نفر در سقز، 116 نفر در قروه، 81 نفر در کامیاران، 109 نفر در بانه، 79 نفر در دیواندره، 63 نفر در بیجار، 117 نفر در مریوان، 20 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند.

استان کرمان/ 671 مورد بستری کرونا 

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان هزار و 182 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 671 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 60 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 216 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 93 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 142 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 257 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 31 هزار 899 مورد رسیده است.

وی به فوت 25 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 3 هزار و 861 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان 561 هزار و 375 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 120 هزار و 543 مورد است.

سهراب بهاءالدینی فرماندار سیرجان نیز با بیان اینکه بیمارستان‌های سیرجان ظرفیت پذیرش بیمار کرونایی را ندارند، اظهار داشت: عملکرد و خدمات ارائه شده به بیماران در بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان با توجه به امکانات و تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی، رضایت‌بخش است و امیدوارم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همکاری همه‌جانبه مردم با کادر درمان، بار کاری سنگینی که در حال حاضر بر دوش کادر درمانی است، کاسته شود.

استان گلستان/ تخت خالی برای پذیر نداریم

 وضعیت گلستان رو به وخامت است، همه بیمارستان‌ها پر شده‌اند و تخت خالی وجود ندارد. مردم در داروخانه‌ها همچنان دنبال سرم و داروهای ضدکرونا هستند. در این بین عده‌ای هم سلامت خود و دیگران را به مخاطره می‌اندازند و حداقل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک را هم رعایت نمی‌کنند.

گلستان حدود 2 هزار و 800 تخت بیمارستانی دارد که 2 هزار تخت آن به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده است و 70 تا 80 درصد تخت‌های آی سی یو نیز برای بستری بیماران بدحال در نظر گرفته شده است.

کمبود امکانات و تجهیزات بیمارستانی و همچنین خستگی و کمبود نیروی درمانی، وضعیت اسفباری را در استان گلستان رقم زده است. هر نماینده‌ای سعی می‌کند برای حوزه انتخابیه خود چند دستگاه ونتیلاتور یا هر تجهیزات موردنیاز دیگری را تهیه کند اما این اقدامات محدود پاسخگوی نیاز بیماران کرونایی نیست.

براساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان یکهزار و 984 نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 225 نفر در بخش‌های آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند و حال 100 بیمار نیز به شدت وخیم است. ضمن اینکه حدود یکهزار و 500 نیز روزانه برای درمان سرپایی، ویزیت، تزریقات و تجویز دارو به مراکز درمانی استان مراجعه می‌کنند.

همچنین تا کنون 333 هزار و 959 دز واکسن در استان تزریق شده که تا کنون 284 هزار و 87 نفر در استان نوبت اول واکسن کرونا و 49 هزار و 872 نفر نیز دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

استان گیلان/ مشکل تامین تجهیزات و اکسیژن

حدود دو ماه از آغاز پیک پنجم کرونا در استان گیلان می‌گذرد و با وجود افزایش  روزافزون شمار بستری‌شدگان و فوت‌شدگان کرونایی در استان گیلان احتمال طولانی‌تر شدن این پیک وجود دارد.

 بالا رفتن آمار مبتلایان و بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان کادر درمان این استان را در خدمات‌رسانی به بیماران با مشکل مواجه کرده است و از طرفی گیلان به تجهیزات پزشکی و درمانی از جمله دستگاه اکسیژن‌ساز نیاز مبرم و فوری دارد.

 طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر هزار و 975 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که از این تعداد 194 بیمار در 24 ساعت گذشته به آمار کرونایی گیلان افزوده شده‌اند.

طبق اعلام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان 361 بیمار کرونایی در استان گیلان در وضعیت وخیم به سر می‌برند و 207 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند شایان ذکر است که گیلان اکنون با کمبود تخت در بخش مراقبت‌های ویژه روبه‌رو است.

 با وجود گذشت چندین ماه از آغاز اجرای واکسیناسیون اما هنوز کمتر از نیمی از مردم گیلان در برابر کرونا واکسینه شدند که برای جلوگیری از بالاتر رفتن آمار بستری‌شدگان به‌ویژه جلوگیری از افزایش بیماران بدحال کرونایی باید درصد بیشتری از هم‌استانیانمان واکسینه شوند.

استان لرستان/ روزانه 1000 نفر مبتلا می‌شوند

 این روزها که کرونا در پیک پنجم آن به اوج رسیده، استان لرستان نیز حال و روز خوبی ندارد و اکثر تخت‌های بیمارستانی برای بستری بیماران کرونایی تکمیل شده و روزانه بیش از 1000 نفر به شمار مبتلایان افزوده و بیش از 5 نفر جان خود را از دست می‌دهند.

مریم کوشکی امروز در رابطه آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان لرستان اظهارداشت: طی 24 ساعت گذشته هزار و 215 بیمار جدید به آمار مبتلایان به کرونا در استان اضافه شد که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به 146 هزار و 111 نفر رسیده است.

وی افزود: در بحث مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نیز طی 24 ساعت گذشته 7 نفر جان خود را از دست دادند که با افزوده شدن این تعداد مجموع فوتی‌های استان لرستان نیز به 2 هزار و 59 نفر رسید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: هم اکنون هزار و 158 بیمار مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند روز گذشته نیز آمارها بستری‌ها همین تعداد بود.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان 442 هزار و 972 نمونه برای انجام آزمایش ارسال شده که به 437 هزار و 483 مورد جواب داده شده است و 291 هزار و 360 مورد منفی بوده است.

استان مرکزی/ جمعیت فعال درگیر بیماری شده

سیدمحمد جمالیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به راه‌اندازی نقاهتگاه در اراک اظهار داشت: با توجه به وضعیت بحرانی استان مرکزی در شیوع ویروس کرونا به دلیل افزایش بار مراجعه کنندگان کرونایی به بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک، ظرفیت چهار بخش عادی اختصاص یافته به بیماران کرونایی و بخش های مراقبت ویژه به طور کامل تکمیل شده است و توان لازم جهت ارائه خدمت به بیماران را ندارد.

وی افزود: از این رو در راستای ارائه خدمات بهتر به مراجعین، نقاهتگاه شهید هادیان با تجهیزات و امکانات مناسب از جمله اکسیژن تراپی و تزریق داروی «رمدسیویر» در سالن ورزشی شهید هادیان دانشگاه علوم پزشکی اراک آماده پذیرش بیماران کرونایی شد.

جمالیان بیان کرد: از تاریخ شازندهم مرداد ماه و با راه اندازی این نقاهتگاه روزانه بین 350 تا 380 بیمار مبتلا به کرونا که نیاز به تزریق داروی رمدسیویر دارند در پنج نوبت با مراجعه به این نقاهتگاه داروی خود را دریافت می کنند.

رئیس علوم پزشکی اراک با اشاره به وضعیت مراجعات بیماران کرونایی به مراکز درمانی گفت: میزان مراجعین سرپایی و بستری از لحاظ میانگین سنی به حدود چهل سال یعنی جمعیت فعال اجتماعی رسیده که بسیار خطرناک است، همچنین پیش‌بینی می‌کنیم در روزهای آتی حدود 5 درصد میزان بستری‌ها به کودکان اختصاص یابد که به همین دلیل از والدین می خواهیم مراقب فرزندان خود باشند.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت تامین سرم  برای مراکز درمانی و بیمارستان ها، سرم تنها در مراکز درمانی توزیع می شود که در راستای رایزنی های انجام شده، به منظور درمان بیماران در برخی موارد که سرم ها قابل جایگزین هستند، آن را جایگزین کرده تا این مشکل قطعی برطرف شود.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان هرمزگان / بحران کرونا ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، شرایط فوق بحرانی هرمزگان تشدید شده و شرایط بسیار ناگواری در این استان رقم خورده و رکوردهای مختلف روزانه در حال شکسته شدن است. 

این استان در سه فاکتور مهم یعنی میزان بیماران قرنطینه در منزل، بیماران بستری در بیمارستان‌ها و آمار فوتی‌ها در وضعیت بحرانی قرار دارد و مرداد ماه سال جاری ماه شومی برای هرمزگان رقم خورده است. 

در همین راستا دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: شرایط فعلی هرمزگان مساعد نیست و احتمالا در روزهای آینده روند فعلی تشدید شود. 

وی افزود: روند بیماریابی در استان شدت گرفته است، تعداد نمونه گیری از ابتدای اپیدمی تاکنون جمعا 445983 بوده که البته بیشتر تست‌ها مثبت است. 

نوروزیان گفت: روند بستری بیماران نیز شدت گرفته و باز هم شاهد رکورد شکنی در تعداد بیماران بستری هستیم، در حال حاضر 1314 نفر با تشخیص کووید 19 در بیمارستان‌های استان بستری هستند. 

وی افزود: از این تعداد 142 بیمار در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه پزشکی قرار دارند و وضعیت 40 بیمار وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: متاسفانه روند صعودی بیماران قرنطینه خانگی نیز همچنان ادامه دارد و در حال حاضر حدود 20 هزار بیمار در منازل خود تحت مراقبت قرار دارند. 

وی اظهار داشت: متاسفانه در شبانه روز گذشته کرونا جان 12 بیمار دیگر شامل 7 آقا و 5 خانم در محدوده سنی 31 الی 81 سال از شهرستانهای بندرعباس (6 نفر)، میناب (2 نفر)، بندرخمیر، قشم، رودان و کیش هر کدام یک نفر و شمار جان باختگان به 1900 نفر رسید. 

استان همدان/ 6 فوتی در 24 ساعت گذشته

دکتر محمد طاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: تاکنون مجموع بیماران بستری مثبت به 21 هزار و 655 و بیماران سرپایی مثبت به 58 هزار و 11 نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: با فوت 6 بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون به 2 هزار و 436 مورد رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه  در روز گذشته یک هزار و 264 بیمار تنفسی و مشکوک به کرونا شناسایی شده است، اظهار داشت: 229 نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.

طاهری افزود: 13 بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی 39 بیمار بستری در بیمارستان‌های استان وخیم گزارش شده است.

‌وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون  در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و 35، بهار یک هزار و 129، تویسرکان یک هزار و 166، رزن 900، درگزین 309، فامنین 347 و کبودراهنگ یک هزار و 153 نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون چهار هزار و 139نفر در ملایر، 2 هزار و 633 نفر در نهاوند و هشت هزار و 355 نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده‌اند.

استان یزد/کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد در ارتباط با وضعیت کرونا در استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر، 889 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد، 153 نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه نوسانات کرونا همچنان در استان ادامه دارد و آمارها عمدتا افزایشی است افزود: در شبانه روز گذشته، 171 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد پذیرش شدند.

وی با اشاره به اعلام رنگ‌بندی جدید گفت: شهرستان اشکذر در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و البته وضعیت شهرستان اشکذر هم کاملا شکننده است و مردم اصلا نباید نسبت به این وضعیت احساس تمام شدن کرونا را داشته باشند.

سلمانی با تاکید بر اینکه بی تفاوتی نسبت به وضعیت کرونا از سوی مردم وضعیت را دشوارتر می‌کند ادامه داد:  در حال حاضر استفاده از ماسک در استان 33 درصد و رعایت فاصله اجتماعی 32 درصد گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: کرونا همچنان در کمین سلامت افراد است و هرگونه عادی‌انگاری شرایط، موجب افزایش مبتلایان و فوتی‌ها می‌شود.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

انتهای پیام/ی

منبع خبر «» است و اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 35465 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09399833568  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید