دوشنبه, ۶ تیر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-06-27
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 1473 |
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1400 - 5:18 | ارسال توسط :
ارسال به دوستان
پ

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ علیرضا زالی در حاشیه نشست هماهنگی با معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی پایتخت پنجشنبه، 21 مرداد ماه، در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر ضرورت بازآرایی نوین برای کنترل بیماری در خیز پنجم، در این نشست ب احضور معاونان بهداشتی دانشگاه‌ها […]

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ علیرضا زالی در حاشیه نشست هماهنگی با معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی پایتخت پنجشنبه، 21 مرداد ماه، در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر ضرورت بازآرایی نوین برای کنترل بیماری در خیز پنجم، در این نشست ب احضور معاونان بهداشتی دانشگاه‌ها و مدیران ارشد بهداشتی استان تهران احیای مجدد و بازنگری طرح شهید سلیمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به تجارب موفق و دستاوردهای ارزنده طرح شهیدسلیمانی در تهران، راهبرد اصلی این نشست را احیای مجدد طرح شهیدسلیمانی با کمک بسیج و سپاه در تهران برشمرد تا با اجرا و احیای مجدد آن شاهد بیماریابی، کاهش ورودی به بیمارستانها، تسریع فرایند واکسیناسیون، پوششهای غربالگری باشیم.

زالی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: با توجه به گسترش ویروس در سطح شهر باید با بیماریابی مناسب، افزایش تستهای تشخیصی، تسریع واکسیناسیون، شناسایی گروه‌های پرخطر و ایزولاسیون آنها، فراهم کردن فضا و سازه‌های مناسب بتوانیم گسترش بیماری را کاهش دهیم.

به گفته وی در فاز بعدی باید با استفاده از مطالعات همه گیرشناسی در تهران و شناسایی نقاط داغ، مداخلات بهداشتی موثر برای تقلیل فاکتورهای خطر انجام شود همچنین در کنار اجرای اسلوب اصلی طرح شهید سلیمانی در صورت لزوم از رزمایش‌های مقطعی نیز برای مداخلات سریعتر و کارآمدتر استفاده خواهد شد.

توضیحات زالی درباره سخنان منتشر شده از او 

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت در بخش دیگری از این گفت وگو در خصوص سخنان منتشر شده در خصوص واردات واکسن کرونا یادآور شد: سخنان منتشر شده در نشستی مطرح شد که خبری نبود.

وی با اشاره به این که نشست مذکور برای قدردانی از زحمات جمعی از اصحاب رسانه در دوران کرونا برگزار شد، افزود: دیروز یک محفل صمیمانه و جلسه غیررسمی با خبرنگاران داشتیم و بسیاری از مباحث مطرح شده اساسا فاقد شانیت خبری بود که متاسفانه برخی از این مضامین به شکلی متفاوت نشر پیدا کرده است.

زالی با تاکید بر این که همواره برای انتقال مفاهیم و نقطه نظرات ستاد از وسایل ارتباط جمعی متعارف رسانه‌ای استفاده کرده است، گفت: همواره آنچه مورد نظر یا منطبق بر سیاست‌های ما بوده است را از طریق رسانه‌های متعارف به استحضار شهروندان رسانده ایم.

وی با تاکید بر رفع سوء تفاهم های ایجاد شده گفت: همواره باید قدرشناسی را به عنوان یک اصل حرفه ای اخلاقی مورد توجه قرار دهیم. در شرایط سخت کنونی می‌دانیم که وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت با چه معذوریت‌هایی روبرو هستند و تلاش خود را کردند.

به گفته زالی اگر امروز بنا داریم یک تلاش مضاعف جدیدی را در حوزه واردات واکسن رقم بزنیم نافی تشکر و قدرشناسی از خدمات مجموعه‌های ذی مدخل در بحث واکسیناسیون نیست و این گونه نیست که خدمات عزیزان را در مجموعه‌های وزارت خارجه و سایر نهادهای مربوطه نفی کنیم.

وی موضوع واکسن را یک چالش مهم برشمرد و افزود: باید بدانیم که ویروس کرونا یک ابرچالش جهانی است و صرفا مربوط به کشور ما نیست و طبیعتا مشکلات و چالش‌های بسیاری نیز در این راستا وجود دارد .

به گفته زالی در حال حاضر با همت بلند جوانان غیور ایرانی هم در بحث دانش فنی مرتبط با بحث لجستیک و پشتیبانی علمی و فناوری و هم در حوزه بهداشت و درمانی توفیقات فراوانی داشته‌ایم.

وی فرمایشات مقام معظم رهبری را باعث اسلوب جدیدی در بازآرایی نیروها و آمادگی کامل و سریع نیروهای مسلح را یک فرصت جدید برای احیای نیروهای تازه نفس و طراوت بخشیدن به مدافعان سلامت در ادامه مسیر مقابله با کرونا برشمرد.

زالی ضمن تشکر قدرشناسانه از خدمات و تلاش‌های دولت قبلی در راستای مقابله با کرونا به برنامه استراتژیک 9 گانه دولت جدید در این خصوص اشاره کرد و طرح و بررسی تجارب و پیشنهادات همه دانشگاه‌ها و استان‌های کشور در ستاد ملی کرونا را اقدامی مطلوب خواند که می‌تواند منجر به تدوین یک بسته غنی شود که در ادامه مسیر نقشه راه بسیار مطلوبی را فراهم کند.

وی با اشاره به تسریع واردات واکسن در هفته‌های آتی خاطرنشان کرد تعدادی از واکسن‌های تولید داخل نیز به فاز تحقق مقیاس صنعتی رسیدند و می‌توانند سبد متنوع‌تری از واکسن را در اختیار ما قرار دهد .

تزریق 101 هزار دوز واکسن کرونا در روز گذشته 

زالی همچنین از تزریق 101 هزار دوز واکسن در روز گذشته در تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر تاکنون 2 میلیون و 700 هزار نفر در تهران واکسینه شدند که 670 هزار نفر آنان هر دو دوز را دریافت کردند. همچنین در کنار گروههای سنی ، گروه‌های پر خطر مندرج در سند ملی واکسیناسیون نیز در حال واکسینه شدند هستند که برخی از آنها به اتمام رسیده است.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی ما در تهران به گونه‌ای بود و متعهد انه تلاش کردیم تا شهروندان تهرانی هر دو دوز واکسن را از یک برند دریافت کنند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به پیچیدگی‌های سوش دلتا و درمان سخت آن به شهروندان تهرانی تاکید کرد: کماکان رعایت پروتکل های بهداشتی را به طور جدی رعایت کرده و حتی افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند بازهم احتیاطات لازم را به کار برده و رعایت کنند.

وی از رسانه‌های عمومی خواست در راستای افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت به اقناع سازی افکار عمومی و آموزش‌های همگانی بپردازند و خاطرنشان کرد: در هر مقطعی که همراهی و همگامی مردم را با مصوبات و مداخلات در تهران و سایر استانها داشتیم شاهد دستاوردهای موثر در راستای مقابله با کرونا بودیم.

زالی با اشاره به این که سوش دلتا با سایر سوش‌ها تفاوت دارد تاکید کرد: نبرد با این سوش مستلزم ارتقای سطح دانش همگانی جدید از نظر نحوه انتقال و سرایت بیماری و اعمال پروتکل‌های بهداشتی است.

به گفته زالی اگر با کمک و همراهی مردم بتوانیم میزان رعایت پروتکل های بهداشتی را افزایش دهیم حتما وضعیت بیماری در تهران بهبود خواهد یافت و تعداد بیماران کاهش می‌یابد.

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران 52 درصد است

وی خاطرنشان کرد: براساس آخرین آمار در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران 52 درصد است که باید با همراهی و همگامی بیشتر مردم، اقناع افکار عمومی، ارتقای آموزش های همگانی افزایش یابد تا موفق به کنترل و مهار بیماری شویم.

زالی یکی از برنامه های طرح شهید سلیمانی را ارائه بسته‌های آموزشی برای شهروندان تهرانی ذکر کرد.

وی با اشاره به تسریع فرایند تولید واکسن‌های داخلی و تغییر نیازهای اصلی برخی از کشورها ، افزایش ظرفیت شرکت های صنعتی بزرگ تولید واکسن ابراز امیدواری کرد شرایط مناسبتری فراهم شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در تهران گفت: متاسفانه هم اکنون میزان مراجعان سرپایی در تهران بالای 20 هزار نفر است و زمانی که به زیر 20 هزار نفر تقلیل یابد و 48 ساعت ادامه داشته باشد می توانیم انتظار داشته باشیم که سایر شاخصها نیز تغییر کند.

به گفته وی عدد مولد پایه که نشان دهنده وضعیت کنترل بیماری است هم اکنون در تهران بالای یک است و هر زمان به یک یا زیر آن برسد می توان کاهش شاخص‌ها را پیش بینی کنیم بنابراین برای هفته آتی نیز کماکان تهران در وضعیت قرمز است.

انتهای پیام/

منبع خبر «» است و اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 1473 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09399833568  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید