دوشنبه, ۶ تیر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-06-27
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 20639 |
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1400 - 11:29 | ارسال توسط :
ارسال به دوستان
پ

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مردم او را به نام‌های مختلفی می‌شناسند از جمله مه‌لقا‌ خانم سریال “نون‌خ”، مادرشوهرِ با اقتدار سریال “دردسرهای عظیم”، مش‌مریم فیلم “مهمان مامان”، همسر ابوذر در سریال امام علی(ع)، نقش مادر در فیلم “ساحره” و سوفیا در سریال “معصومیت از دست رفته”؛  بازیگری که به تازگی به کرونا مبتلا […]

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مردم او را به نام‌های مختلفی می‌شناسند از جمله مه‌لقا‌ خانم سریال “نون‌خ”، مادرشوهرِ با اقتدار سریال “دردسرهای عظیم”، مش‌مریم فیلم “مهمان مامان”، همسر ابوذر در سریال امام علی(ع)، نقش مادر در فیلم “ساحره” و سوفیا در سریال “معصومیت از دست رفته”؛  بازیگری که به تازگی به کرونا مبتلا شده و وضعیت رو به بهبودی دارد. 

فریده سپاه‌منصور بعد از تزریق دو نوبت واکسن کرونا، متأسفانه به کرونا مبتلا شده است؛ اما اعتقاد دارد اگر واکسن تزریق نکرده بود شاید امروز وضعیتِ بدتری داشت. آن‌طور که خودش می‌گوید واکسن بسیار مؤثر است و هرکسی در نوبتِ خودش واکسن بزند تا کشورمان واکسینه شود. 

او البته با داود میرباقری در “گرگ‌ها” و “شاهگوش” تجربه همکاری داشته است. در سریال شهید مدرس، “نیمه پنهان ماه” و “خانه‌ای در تاریکی” هم رنگین‌کمانی از بازی‌های خاطرانگیز به جای گذاشته است. او همیشه بدبازی کردن را خیانت به مردم می‌داند و اعتقاد دارد بازیگر باید سختگیرانه و با ظرافت نقش‌ها را انتخاب کند تا مردم بهترین اتفاق را از تلویزیون و یا سینما دنبال کنند. 

سریال , کرونا , تلویزیون ,

سپاه‌منصور در میانِ صحبت‌هایش این نکته را هم خاطرنشان کرد که اعصابم خُِرد می‌شود وقتی می‌بینم نقش‌هایشان را زندگی نمی‌کنند؛ برخی انگار فقط دیالوگ می‌گویند به جای اینکه نقش بازی کنند. زندگی در میانِ این همه ساخت سریال جایی ندارد؛ حالا اینکه می‌گویند سفارشی می‌آیند من اعتقاد دارم سفارشی هم می‌آیند حداقل نقش‌شان را زندگی کنند. می‌گویم کارگردان مقصر است، چون می‌تواند جلوی اشتباهات بازیگری را بگیرد.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون اعتقاد دارد کارهای بزن‌ و برویی ماندگاری نمی‌آورد و باعث می‌شود مخاطب تلویزیون نبیند. در سینما مخاطب بلیت می‌خرد و بهای آن را می‌پردازد؛ به خاطر پولی که خرج کرده تا انتها آن فیلم را دنبال می‌کند. اما به محض مطلوب نبودن سریالی یک کانال دیگری را انتخاب می‌کند و یا به سراغ شبکه‌های ماهواره‌ای می‌رود. اتفاقی که در سال‌های اخیر بسیار پررنگ شده است.

سریال , کرونا , تلویزیون ,

در “معصومیت از دست رفته” که این روزها تلویزیون دوباره در کنداکتور خودش قرار داده و روایتی شیرین و ماندگار از داود میرباقری کارگردان کاربلد تلویزیون است، سارا خوئینی‌ها، با بازی تحسین‌برانگیز خود در نقش تأثیرگذار حمیرا زن دلفریب و عشوه گر عرب درخشید و امین تارخ  کاراکتر “شوذب” و فریده سپاه منصور “سوفیا” را به بهترین شکل، ایفا کرد.

داستان این سریال، به سده نخست هجری برمی‌گردد و با محوریت شخصیتی به نام شوذب شکل می‌گیرد. وی از یاران حضرت علی(ع) بود، منتهی اکنون خزانه‌دار کوفه و امویان شده‌ و میرباقری شوذب را در میانه عشق بین دو زن ترسیم می‌کند.

اولین زن ماریا است که زمانی مسیحی بوده‌ است و خاطرات شیرینی از دوران خلافت امیرالمومنین علی(ع) دارد که به منزل آنها سر می‌زده‌ و دستگیر فقر و تنگدستی‌شان بود.

دیدن شوذب، ماریا را به یاد حضرت می‌اندازد و همین بتدریج علاقه او را به شوذب شکل می‌دهد. ماریا که پس از مرگ مادر به دیر سپرده شده و به قالب راهبه مسیحی درآمده است، همچنان دل در گرو عشق شوذب دارد و برایش پیام‌هایی عاطفی می‌فرستد و در مواجهه بین این دو، شوذب نیز گرفتار عشق ماریا می‌شود.

اما زن دوم یک یهودی است به نام حمیرا که با شمایل کولی‌وار خویش، دل شوذب را می‌فریبد و او را بتدریج با وسوسه به راهیابی بیشتر به دستگاه خلافت امویان، از ایمان دور می‌سازد.

سریال , کرونا , تلویزیون , به این ترتیب سریال میرباقری در یک عرصه دوسویه شکل می‌گیرد: سویه‌ای که نهایتش به سعادت ختم می‌شود و سویه‌ای که فرجامش جز شقاوت نیست و اکنون شوذب باید بین این تنگنا راهی را برگزیند.

شوذب نهایتاً با ماریا ازدواج می‌کند اما به دلیل رفت‌وآمدهای مکرر حمیرا نسبت به او بی محبت شده و ماریا او را ترک می‌کند. ماریا در هنگام  به دنیا آوردن پسرش از دنیا می‌رود و شوذب نیز با حمیرا ازدواج می‌کند. اما چند سال بعد پسر شوذب، زید، اتفاقی عاشق ربابه دختر حمیرا می‌شود و در این راه کشته می‌شود. شوذب هم دیوانه شده و ربابه را در مجلس عروسیش می‌کشد. اما نهایتاً به وسیله سواری از زندان نجات می‌یابد.

این سریال به دلیل موضوع و چینش فیلمنامه متفاوت از سریال‌های دیگر که تا آن زمان ساخته شد در بین مخاطبان محبوبیت به دست آورد تا جایی که هنور هم این سریال تازگی دارد.

امین تارخ در نقش شوذب، فریبا کوثری در نقش ماریای نصرانی، سارا خوئینی‌ها در نقش حمیرا، امین زندگانی در نقش زید، عزیزالله هنرآموز در نقش پدر حمیرا، حدیث فولادوند در نقش ربابه، انوشیروان ارجمند در نقش حجاج بن یوسف ثقفی، داریوش فرهنگ در نقش عبیدالله بن زیاد از نقش‌هایی بودند که در سریال خوش درخشیدند و بیش از پیش در بین مردم به محبوبیت رسید.

سریال , کرونا , تلویزیون ,

صحبت‌های فریده سپاه منصور را با خبرنگار تسنیم  در ادامه بخوانید:

این بازیگر پیشکسوت درباره ابتلایش به کرونا با وجود دو نوبت تزریق واکسنِ کرونا، تصریح کرد: من گفته بودم واکسن دریافت کنم به صحنه بازی برمی‌گردم و این اتفاق افتاد. دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کردم و رفتم سرکار، متأسفانه مبتلا شدم. با خودم گفتم که اگر واکسینه نمی‌شدم حتماً این دوران سخت‌تر می‌گذشت. الان یک هفته‌ای از نقاهتم می‌گذرد و ان‌شاءالله هفته بعد که تست کرونا دادم اگر منفی بود به صحنه برخواهم گشت. 

او از تلویزیون گلایه کرد و گفت: تلویزیون می‌خواهد خوراک داشته باشد تا تماشاگرش را از دست ندهد. مدام هم به بیننده‌اش می‌گوید خانه بنشینید، بیرون نروید که کرونا نگیرید. اما به این نکته فکر کرده است که آیا هنرمندانش واکسینه شده‌اند؟ این خوراک باید از طریق آدم‌هایی که در بیرون از سازمان صداوسیما هستند مثل بازیگر، کارگردان، و مابقی عوامل تأمین شود و این‌ها باید مصون باشند. 

سریال , کرونا , تلویزیون ,

فریده سپاه منصور- در نقش مش مریم- فیلم “مهمان مامان”

سپاه منصور خاطرنشان کرد: تلویزیون باید ترتیبی بدهد گروه‌هایی که کار می‌کنند واکسینه شوند و مسئولینی باشند که رویِ این وضعیت نظارت کنند. وضعیت امروز، کرونایی است و مسئولان تلویزیون انگار یادشان رفته که در موقعیت کرونا قرار داریم. مهم نیست در سریال یا فیلم سینمایی کار می‌کنیم، مصونیت نداریم. آیا مهم بود بازیگر فقیدمان علی سلیمانی در کدام گروه کار کرده، کرونا گرفت و از میان ما رفت؟ اسم گروه مهم نیست، واکسینه شدن اهمیت دارد. من از تلویزیون گلایه دارم که به امنیت پزشکی و مصونیت گروه‌ها توجهی ندارد.

سریال , کرونا , تلویزیون ,

فریده سپاه منصور- فیلم “ساحره_ داود میرباقری

او درباره همکاری‌اش با میرباقری در 5 کار خصوصاً “معصومیت از دست رفته” گفت: من نقش سوفیا را در سریال “معصومیت از دست رفته” داشتم و در این فاصله البته با او کار مهمی به نام “ساحره” را داشتم. همیشه کار کردن با این کارگردان را دوست داشتم. حتی موقعی که به من گفتند چند پلان برای “مسافر ری” داریم تشریف بیاورید، بدون هیچ بحث و گفت‌وگویی پذیرفتم. هیچ‌وقت اخلاق‌شان تغییر نکرد حتی موقعی که این همه سریال ماندگار ساختند و این روحیه  واخلاق‌شان می‌تواند برای بسیاری از هنرمندان درس‌آموز باشد. 

سریال , کرونا , تلویزیون ,

سپاه منصور درباره بازی در کارهای مذهبی تأکید کرد: من همیشه می‌ترسم در کارهای مذهبی ایفای نقش کنم؛ چون مردم درباره هر شخصیت مذهبی ذهنیتی دارند که اگر درست ساخته نشوند آن ذهنیت و تصاویرِ در ذهن مخاطب را مخدوش می‌کنند.  کما اینکه چند کارِ ما در این حوزه موفق شدند و چند کار هم مورد انتقاد بوده‌اند. 

انتهای پیام/

منبع خبر «» است و اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 20639 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09399833568  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید