یکشنبه, ۱ خرداد ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-05-22
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 36740 |
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1400 - 12:22 | ارسال توسط :
0
1
ارسال به دوستان
پ

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیوع دلتا ویروس منجر به افزایش شمار مبتلایان جدید در بسیاری کشورهای اروپایی شده و محدودیت های جدیدی را به همراه می آورد. 57 درصد شهروندان آلمانی کاملا واکسینه شده اند جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در آلمان […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیوع دلتا ویروس منجر به افزایش شمار مبتلایان جدید در بسیاری کشورهای اروپایی شده و محدودیت های جدیدی را به همراه می آورد.

57 درصد شهروندان آلمانی کاملا واکسینه شده اند

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در آلمان 57 درصد شهروندان این کشور کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند که شامل 47.4 میلیون نفر از ساکنان این کشور است. حدود 52.5 میلیون نفر هم حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که شامل 63.1 درصد مردم این کشور است.

درخواست مجدد وزیر بهداشت آلمان از شهروندان

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان بار دیگر در پیامی توئیتری از شهروندان خواست که خود را علیه کرونا واکسینه کنند. وی تاکید کرد: واکسن زدن راهی برای بازگشت به آزادی و زندگی نرمال است. اشپاهن گفت: ما همه ابزار برای این منظور را در اختیار داریم و باید حالا از آن استفاده کنیم.

موج چهارم کرونا در انتظار آلمان

وزیر بهداشت آلمان در سخنانی از در راه بودن موج چهارم کرونا در کشورش خبر داده و پیش بینی کرد که در پاییز محدودیت های جدیدی برای مقابله با کرونا اعمال شود و از شهروندان خواست تا بهار تحمل کنند.

وی روز جمعه در یک نشست فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در پارلمان آلمان همچنین از احتمال افزایش فشارهای جدید بر سیستم بهداشت و درمان کشور سخن گفته و اعلام کرد که تا بهار باید این اوضاع را تحمل کنیم.

وزیر بهداشت آلمان در عین حال اظهار داشت که از هر چهار آلمانی سه نفر در آینده محدودیت های ارتباطی را تجربه نخواهند کرد. وی وعده معافیت افراد واکسینه شده و بهبود یافته از کرونا از محدودیت های جدید در آینده را هم داده و به کسانی که هنوز واکسینه نشده اند هشدار داد که کسی که واکسینه نشده به احتمال زیاد در ماه های آِینده به کرونا مبتلا خواهد شد.

تداوم روند افزایشی شمار مبتلایان جدید در آلمان

شمار مبتلایان جدید به کرونا در آلمان همچنان روند افزایشی داشته و بر اساس اطلاعات انستیتو رابرت کخ آلمان در 24 ساعت گذشته 5644 مورد ابتلای جدید به کرونا در این کشور دیده شده و به این ترتیب نرخ مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در 24 ساعت گذشته به 32.7 افزایش پیدا کرده است. 11 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

هزینه تست های اجباری کرونا در انگلیس کاهش می یابد

بعد از انتقادها به قیمت های بیش از حد برای آزمایش های اجباری کرونا در انگلیس دولت به پیشنهاد سرویس بهداشت ملی این کشور NHS این هزینه را کاهش داده است. به این ترتیب یک تست کرونا برای افرادی که از سفر باز می گردند به جای 88 پوند یعنی حدود 103 یورو به حدود 80 یورو کاهش پیدا می کند.

استقبال آلمانی ها از طرح دولت برای افزایش فشارها بر واکسینه نشده ها

طرح دولت آلمان برای هزینه دار شدن تست های کرونا برای افراد واکسینه نشده با استقبال بالایی روبرو شده است. نتایج یک نظر سنجی موسسه یوگو که به سفارش خبرگزاری آلمان انجام شده نشان می دهد که 66 درصد شهروندان این را تصمیم درستی می دانند و 28 درصد هم با آن مخالفند. 6 درصد هم گفته اند که اطلاعی در این باره ندارند. بر این اساس 52 درصد هم با طرح اعمال محدودیت های بیشتر برای افراد واکسینه نشده موافق و 41 درصد هم با این طرح مخالفند. 7 درصد هم در این باره ابراز بی اطلاعی کرده اند.

تعویق طرح لغو محدودیت ها در هلند

با توجه به تداوم موارد بالای شمار مبتلایان جدید کشور هلند در حال حاضر تنها برخی محدودیت های کرونایی را کاهش می دهد. این خبر را روز گذشته نخست وزیر هلند اعلام کرده و مرحله بعدی کاهش محدودیت ها را 20 سپتامبر اعلام کرد. دولت همچنین این را امکان پذیر دانست که از ماه نوامبر همه اقدامات کرونایی لغو شود.

درخواست کارشناسان بهداشتی ایتالیا از شهروندان برای رعایت کردن جوانب احتیاط

کارشناسان بهداشتی در ایتالیا هم با نگاهی به شرایط کرونایی همچنان از شهروندان درخواست می کنند که محتاط باشند. نرخ مبتلایان هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر در ایتالیا تا روز پنج شنبه 73 مورد اعلام شده است. هفته گذشته این نرخ حدود 68 بود.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از قرار گرفتن نام کشورهای ترکیه، آمریکا و رژیم صهیونیستی در لیست مناطق پر خطر کرونایی خبر داد و مسافران از این کشورها که واکسینه نشده و یا از کرونا بهبود نیافته اند باید به مدت 5 تا 10 روز در قرنطیه قرار گیرند. این قاعده برای اسرائیل و آمریکا از روز یکشنبه و برای ترکیه از روز سه شنبه اعمال می شود.

افزایش نرخ واکسیناسیون در فرانسه در سایه تشدید قواعد برای واکسینه نشده ها

قواعد کرونایی سختگیرانه تر و اعلام پایان تست های رایگان برای افراد واکسینه نشده نرخ واکسیناسیون در فرانسه را افزایش داده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در فرانسه حدود 67.4 درصد شهروندان در این کشور حداقل یک بار علیه کرونا واکسینه شده و 56.4 درصد هم هر دو دوز واکسن را زده اند.

به گفته مقام های بهداشتی در این کشور با وجود اعمال طرح واکسیناسیون اجباری برای کادر بهداشت و درمان در فرانسه اما نرخ واکسیناسیون در این گروه ها با 70.1 درصد همچنان پایین است. بر اساس قواعد جدید در فرانسه جداکثر تا 15 سپتامبر باید شاغلان در بخش های بهداشت فرانسه حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کنند.

گسترش ابعاد پرونده واکسیناسیون با آب نمک در آلمان

به نوشته رسانه های آلمانی پرونده واکسیناسیون ساکنان فریزلند در ایالت نیدرزاکسن آلمان با آب نمک به جای واکسن کرونا ابعاد گسترده تری پیدا کرده و افراد بیشتری تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته اند. مقامات این ایالت آلمان خبر داده اند که به جای 8557 نفر که قبلا اعلام شده بود به جای واکسن کرونا آب نمک دریافت کرده اند 1626 نفر دیگر هم آب نمک دریافت کرده اند و باید برای واکسیناسیون مجدد به آن ها اطلاع رسانی شود. به این ترتیب تعداد این افراد به 10183 نفر افزایش پیدا کرده است. احتمالا این واکسیناسیون ها مربوط به 5 ماه مارس تا 24 آوریل بوده است.

پلیس آلمان مشغول تحقیقات درباره پرونده‌ای است که در آن یک پرستار صلیب سرخ به جای واکسن کرونا به هزاران شهروند آلمانی آب نمک تزریق کرده است.

اواخر آوریل مشخص شد که یکی از کارکنان یک مرکز واکسیناسیون در ایالت نیدرزاکسن آلمان و شهر فریزلند 6 شیشه واکسن را با آب نمک پر کرده و این واکسن ها به شهروندان تزریق شده است.

چندی پیش رسانه های آلمانی اعلام کردند که گویا این پرونده ابعاد گسترده تری دارد و بر اساس اطلاعات پلیس بیش از 8 هزار نفر از شهروندان با این اتفاق ارتباط داشته و به جای واکسن کرونا آب نمک دریافت کرده‌اند

در اواخر آوریل پرستار صلیب سرخ که در آلمان مشغول فعالیت بود اعتراف کرد که محتویات واکسن بیون تک را با آب نمک عوض کرده است. یکی از همکاران وی این مسئله را فاش کرد. در آن زمان مقامات بیش از 100 نفر را که در آن روز واکسینه شده بودند با آزمایش آنتی بادی مورد بررسی قرار دادند.

پلیس در حال تحقیق کردن درباره این پرونده است و احتمال سیاسی بودن انگیزه های این پرستار صلیب سرخ را رد نکرده است.

تزریق آب نمک البته هیچ ضرری برای افراد دریافت کننده ندارد، اما خطر ابتلا به کرونا را در آن ها از بین نبرده است. حالا این افراد باید مجددا واکسینه شوند.

نرخ مرگ و میر در اتحادیه اروپا همچنان بالاتر از سال های قبل از کرونا

نرخ مرگ و میر در اتحادیه اروپا همچنان بالاتر از حد متوسط سال های 2016 تا 2019 است. بر اساس داده های منتشر شده در روز جمعه از طرف یورو استات در ژوئن 2021 حدود 6 درصد انسان های بیشتری نسبت به این دوره زمانی در سال های قبل از کرونا مردند.

این البته بدین مفهوم است که میزان مرگ و میر بیشتر در دوران کرونا بعد از ماه آوریل که حدود 20 درصد بیشتر بود همچنان روند کاهشی دارد. بیشترین نرخ مرگ و میر از ابتدای پاندمی در نوامبر 2020 با 40 درصد ثبت شد که در ماه فوریه به کم تر از 6 درصد رسید قبل از اینکه دوباره در بهار افزایش یابد.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 26,453نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 74 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 32,700 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 100نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 7,409 نفربه کرونا مبتلا شده‌اند و 45 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند

در اسپانیا هم در عرض 24 ساعت 15,657 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 63 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 6,425,436نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و 112,561نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون6,211,868نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 130,801نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,427,827نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 128,379نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال 4,693,540نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 82,470نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال 3,819,845نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 92,367نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

منبع خبر «» است و اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 36740 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09399833568  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط اخبار داغ ایران و جهان – کرونا – واکسن در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید